خانه / آموزش / راه های ماندگاری بازاریابی اینترنتی

راه های ماندگاری بازاریابی اینترنتی

اگر در کار خود نیاز به بازاریابی اینترنتی دارید 8 نکته زیر را انجام دهید!

1.    بهینه سازی موتور جستجو(SEO)

برای اینکه موتورهای جستجو شما را بشناسند، بهینه سازی موتور جستجو کاری حیاتی برای شما به شمار می آید.خدمات اینترنتی فراوانی درسطح دنیای مجازی هستند که می توانید با استفاده از آنها، وبسایت خود را به فهرست جستجوی موتورهای جستجویی چون گوگل و یاهو اضافه کنید.این کار با انتخاب کلیدواژه هنگام ایجاد محتوا برای سایت امکان پذیر است. گوگل دارای ابزار جستجوی کلیدواژه است که با استفاده از آن می توانید کلیدواژه های مرتبط با سایت خود را ببینید.

2.    محتوای سایت

زمانی که وبسایت شما زنده و پویا، بخشی از سهم بازار را از آن خود کرد، دیگر دغدغه شما تنها حضور در دنیای مجازی نیست، بلکه باید به فکر باقی ماندن و دوام در آن باشید.

برای باقی ماندن در دهکده جهانی باید محتوای وبسایت خود را مطابق با نیازهای مشتری تعیین کنید. اگر نیاز مشتری را نشناسید، بازدیدکنندگان پس از دیدن سایت شما، راحت ترین کار ممکن را انتخاب می کنند و آن را می بندند.به یاد داشته باشید که به روزرسانی سایت، آنهم دست کم هفته ای یکبار، برای دوام و ماندگاری حیاتی است.

3.    اضافه کردن لینک

این کار ممکن است باعث سردرگمی برخی، به یژه تازه واردهای دنیای مجازی، شود. برای انتخاب لینک متناسب با سایت خود باید آماده چالش و بررسی باشید.

پیش از اضافه کردن لینک به سایت خود حتما تحقیق کنید که محتوای کدام سایت بیشترین ارتباط را با سایت شما دارد. به این ترتیب دیگر از سردرگمی خبری نخواهد بود.

4.    گسترش شبکه ارتباطی

در دنیای واقعی صاحبان مشاغل و کسب و کار برای اینکه کار خود را گسترش دهند، در تلاش برای برقراری ارتباط با افراد بیشتری هستند. حکایت دنیای مجازی هم همینطور است.

اگر خواهان وسعت بخشیدن به قلمرو کسب و کار اینترنتی خود هستید، لازم است بیشترین ارتباطات را با دیگران برقرار کنید تا عملکرد بهتری داشته باشید.

5.    انجام تبلیغات

درست است که برای دادن آگهی به سایت های مختلف پول خرج می کنید، اما این پول ها در واقع سرمایه گذاری شما برای حصول نتیجه است.

سایتی را که می خواهید به آن تبلیغات بدهید، درست انتخاب کنید تا هم پولتان هدر نرود و هم ترافیک سایت خودتان بالا رود.

6.    نوشتن مقاله

تنها راه شما برای باقی ماندن در رقابت کسب و کارهای اینترنتی این است که دائما راهی برای جلب توجه مشتریان احتمالی پیدا کنید.

نوشتن مقاله هایی در باب ارائه راهنمایی های مفید به مصرف کنندگان و پاسخگو بودن از جمله بهترین راه هایی است که به دوام شما در دهکده مجازی جهانی کمک شایانی می کند.

7.    خبرنامه

تهیه و ارسال خبرنامه از جمله کارهایی است که اگر زحمت انجامش را به خود بدهید، نه تنها پشیمان نمی شوید، بلکه احتمال افزایش مشتریان خود را نیز بالا می برید.خبرنامه را هرچند وقت یکبار، مثلا هر دو هفته، به ایمیل افراد بفرستید.

8.    شبکه های وبلاگ

شبکه های وبلاگی آخرین راه پیشنهادی ما به شما برای موفقیت در بازاریابی اینترنتی هست، اما مطمئن باشید که کم اهمیت ترین نیست.استفاده از وبلاگ هایی که در طول زمان به محبوبیت رسیده اند، می تواند راه میانبری برای شما باشد

همچنین مشاهده کنید

طراحی سایت

آموزش کریو کنترل2(غیر فعالسازی کاربران)

در این مقاله در طراحی سایت آسیا آی تی به بررسی آموزش کریو میپردازیم این ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>